تبلیغات


۱۷امین دوره‌ مسابقه‌ بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشگاه امیرکبیر

اشتراک گذاری
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

 

 مسابقه برنامه‌نویسی ACM-ICPC (مخفف مسابقه‌ی بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی) شامل یک سلسله‌ مسابقات است که به صورت مرحله‌ای و به منظور کسب سهمیه برای حضور در مرحله‌ی جهانی این مسابقه صورت می‌گیرند. این مسابقه بین تیم‌های دانشگاهی برگزار می‌شود و اصلی‌ترین شرکت کنندگان آن، دانشجویان رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و ریاضی هستند.
  شرکت آسان پرداخت حامی این دوره از مسابقات خواهد یود .
 این دوره از مسابقه طبق روال سال‌های اخیر در سطح بین‌المللی به طور همزمان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای شرکت دانشجویان داخل کشور و در تعدادی از دانشگاه‌های برتر قاره‌ی اروپا برای شرکت تیم‌هایشان برگزار خواهد شد.
این دوره از مسابقات برنامه‌نویسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری دانشگاه KTH Royal Institute of Technology سوئد و دانشگاه university of munich  آلمان برگزار می‌شود. مسابقه به طور همزمان مولتی‌سایت -از سه سایت تهران، مونیخ آلمان و استکهلم سوئد برگزار می‌شود.
•روند کلی این مسابقه بدین صورت است که شرکت کنندگان در قالب تیم‌های سه نفره در یک سایت بدون ارتباط با محیط خارجی قرار می‌گیرند و به هر تیم یک کامپیوتر داده می‌شود. شرکت کنندگان پس از حل هر سوال، پیاده‌سازی پاسخ را به یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی رسمی مسابقه (معمولاً C، C++ و Java) به منظور بررسی برای سیستم داوری ارسال می‌کنند.
•تیم‌ها بر اساس تعداد سوال‌های حل شده، جریمه‌های ارسال پاسخ نادرست و زمان حل سئوالات رتبه بندی می‌شوند. شرکت کنندگان می‌توانند جدول رده بندی لحظه‌ای را تا قبل از پایان مسابقه به صورت زنده مشاهده کنند.
•مسابقه برنامه‌نویسی ACM-ICPC از سال ۱۹۷۰ برگزار شده و اکنون به عنوان معتبرترین و مهم‌ترین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی دنیا شناخته می‌شود. این مسابقه زیر نظر «انجمن ماشین‌های محاسباتی – ACM» که معتبرترین انجمن جهان در رشته‌های علوم و مهندسی کامپیوتر است برگزار می‌شود. در سال گذشته میلادی ۴۰۲۶۶ دانشجو از ۲۷۳۶ دانشگاه و ۱۰۲ کشور جهان در این مسابقه شرکت کرده‌اند. حامی رسمی این مسابقات از سال ۱۹۹۷، شرکت IBM می‌باشد.
برگزار کننده‌ی مسابقه‌ی برنامه‌نویسی دانشجویی ACM دانشگاه صنعتی امیرکبیر، انجمن علمی دانشجویی دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. همچنین گروه ICPC دانشکده مهندسی کامپیوتر در برگزاری این مسابقات همکاری می‌کنند.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) قدیمی‌ترین دانشگاه صنعتی کشور و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایران و منطقه است و دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات آن در سال ۱۳۶۸ تاسیس شده است.
ثبت نام و اطلاعات بیشتر : icpc.aut.ac.ir

تبلیغات:

نظر خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *