انتخاب توزیع لینوکس مناسب

این ترم درس سیستم عامل را دارم . در این درس تا جایی که می دانم به الگوریتم ها ، نحوه ی کار کردن و تاریخچه ی سیستم عامل ها می پردازند.

هسته ی لینوکس دارای ساختار علمی و آکادمیک است و همین طور اوپن سورس است به همین دلیل در درس سیستم عامل دانشگاه ها بیشتر به لینوکس می پردازند. (البته این جمله تا حدودی بی معنی است چون بجز ویندوز هسته تمام سیستم عامل های مختلف تقریبا لینوکس است).

قبلا با Ubuntu و Fedora کمی کار کرده ام ولی خواستم یک نسخه را پیدا کنم که مناسب کارم باشه و پیچیده تر از چیزی که مد نظرم هست نباشد که در اینترنت به درخت تصمیم گیری زیر برای انتخاب توزیع مناسب رسیدم که جالب بود.

اگر توصیه ای در  مورد انتخاب مناسب توزیع لینوکس دارید لطفاً در کامنت ها بگویید.

برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید.

choosing-a-linux-distro

۷ نظر

 • دانیال

  اوبونتو با میزکار کوبونتو عالیه
  حتا خود ویندوز ۱۰ هم از کوبونتو واسه طراحی الهام گرفته

 • حسین حاتمی

  سلام:
  منم چیزی از لینوکس نمیدونم .
  و تازه نسخه کالی لینوکس رو نصب کردم.تا کار با لینوکس رو شروع کنم(برای برنامه نویسی)
  اگه میشه یه توضیحاتی در مورد این نسخه هم بدهید

  • فرهاد دلیرانی

   باهاش کار نکردم – ولی تا جایی که شنیدم بیشتر برای کار در زمینه های امنیت استفاده می شه . به نظرم برای شروع چیز پیشترفته ای باشه – یک نسخه ی ساده تر رو نصب کن.

 • شما یا نمی‌دونی دانشگاه چیه، یا نمی‌دونی لینوکس چیه، یا نمی‌دونی آکادمیک چیه، یا نمی‌دونی هسته چیه.
  (این نقدی بود بر اون قسمت که گفتی «هسته ی لینوکس دارای ساختار علمی و آکادمیک است و همین طور اوپن سورس است به همین دلیل در درس سیستم عامل دانشگاه ها بیشتر به لینوکس می پردازند.»)

  پی‌نوشت اینکه یه سری هم به بی‌اس‌دی بزن؛ هر چند که به هدفت از این پست زیاد ربطی نداره.

  • فرهاد دلیرانی

   🙂 ,تشکر بابت نظرتون, خودم هم توی پست نوشته ام از لینوکس چیزی نمی دانم – و پست هم مطلبی ارایه نمی داد در واقع هدفم از پست سوال پرسیدن بود و همین طور به اشتراک گذاشتن اون گراف چون جالب و جذاب بود- ولی اینکه گفتم توسعه و افکار پشت لینوکس آکادمیک هست رو قبول دارم مگر اینکه شما خلافش رو نشان بدهید.

 • محمد پریم

  از اونجایی که احتمالا برنامه نویسی هم می خوای باهاش بکنی من ابونتو یا فدورا رو پیشنهاد می کنم – ابونتو خیلی سر راسته و هر چی بخوای داره و تازه کار ها هم خیلی سراغش می روند در نتیجه هر مشکلی تو نوب بودن داشته باشی خیلی راحت می تونی راه حلش را پیدا کنی.

  فدورا هم خیلی دستت بازه و هر چیزی بخوای هست ولی به دلیل اینکه لبه ی تکنولوژی یک کمی سختی ممکنه بکشی ولی اگر عادت کنی خیلی خوب می شه

  ولی اگر نصب کردی مجازی نصب کن اولش تا ازش زده نشی و ولش کنی هر جا که کارت گیر کرد سریع میای تو ویندوز

نظرتان را برای ما بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.