دوره جدید – پروژه حکیم خیام : برنامه نویسی با طمع ریاضی

033-Earth-could-not-answer-nor-the-Seas-that-mourn-q75-829x1159

بعد از استقبال شما از پروژه حکیم فردوسی : حل سوال های کتاب programming challenges  تصمیم گرفتیم دوره ای جدید در وبسایت خود ایجاد کنیم که در آن سوال ها و برنامه هایی را ارایه کنیم که جنبه ریاضی بالایی داشته باشند اسم این دوره را ” پروژه خیام : برنامه نویسی با طمع ریاضی  ” گذاشتیم و برای آن در بلاگ یک دسته بندی جدید ایجاد کردیم .

با توجه به اهمیت زیاد ریاضی در برنامه نویسی ما تصمیم گرفتیم این دوره را ایجاد کنیم که در آن یک سری سوال ریاضی را از جمع ضرب ساده تا مسیله های بسیار مشهور و مشکل در ریاضیات را به شما ارایه کنیم تا با کمک شما آن ها را حل کنیم و از حل آن ها لذت ببریم . اگر سوالی هم داشتید و جنبه علمی و کاربردی خوبی داشت می توانید برای ما ایمیل کنید تا در این بخش قرار دهیم.

این بخش را به افتخار حکیم ریاضیدان فیزیکدان اخترشناس موسیقیدان شاعر فیلسوف خیام   به صورت :  ” پروژه خیام : برنامه نویسی با طمع ریاضی ” نام گذاری کردیم.

برنامه ها و سوال ها در ابتدا ساده اند سوال به سوال این چالش ها مشکل تر می شوند تا به سوال های خیلی بنیادی در ریاضی برسیم که حل آن ها هفته ها زمان خواهد برد.

با ما لذت برنامه نویسی را بکشید و اولین ها را تجربه کنید.math programming

۸ نظر

 • سلام آقا فرهاد کارت عالیه دمت گرم ولی خدایش ادامه بده این مثال های کتاب programming challenge رو هم آموزش بده ممنون از وقتی که میزاری

  • فرهاد دلیرانی

   این تابستان روی ای سی ام و این کتاب بیشتر کار خواهیم کرد

 • میشه عنوانتو ادیت کنی 🙂

  • فرهاد دلیرانی

   باشه حتما ، خودم متوجه اش شده بودم 🙂 ولی گذاشتم وقتی دوره را از اول راه انداختم این کار را کنم. تشکر از دقتتون.

 • عجب عکسی از خیام گذاشتی

  • فرهاد دلیرانی

   reza @ خودم این عکس رو خیلی دوست دارم احتمالا در یک سایز بزرگ چاپش کنم 😉

 • بسیار خوشحال شدم از این که از خیام نام بردید واقعا ایده خیلی جالبی و خیلی تعجب کردم ، از این به بعد منو در سایتتون خواهید ، هیچی مثل ایده نو منو به وجد نمیاره

  • فرهاد دلیرانی

   mohammad @ بسیار خوشحال شدم مورد توجه شما قرار گرفتیم این وظیفه ماست که از بزرگان یاد کنیم خیلی خوشحال شدم از این که نظر دادید و با نظرتون ما را راهنمایی و خوشحال کردید ،یکی از اهداف این سایت معرفی پدران ایران است.

نظرتان را برای ما بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.