نقد و بررسی xbox one (ایکس باکس یک-یکتا) شاهکار غول ردموند مایکروسافت

1-microsoft-xbox-one-4842_610x407

مایکروسافت از ایکس باکس جدید خود پرده برداری کرد و نام آن را xbox one گذاشته است .این اولین کنسولی است که مایکروسافت آن را بعد از هفت سال رونمایی کرده است در حالی که سونی و نینتندو در روزهای آینده از کنسول های خود پرده برداری می کنند.

اینجا همه چیز که باید از کنفرانس مایکروسافت در ردموند بدانید هست پس در ادامه با ما باشید:

کنسول قبلی مایکروسافت ۷ سال پیش آمد که در مقابل  xbox one مانند این می ماند که از یک میلیون سال قبل آمده است.این یک فرصت خوب برای معرفی نسل جدید کنسول ها است. microsoft convention

کنسول قبلی مایکروسافت ۷ سال پیش آمد که در مقابل  xbox one مانند این می ماند که از یک میلیون سال قبل آمده است.این یک فرصت خوب برای معرفی نسل جدید کنسول ها است.

طراحی(Design)

f2430433-6a57-4f48-90e2-47c8b66c6df8

xbox one  جدید بزرگ ،براق و سیاه است و مانند تجهیزات AV است. kinect و دسته های بازی دوباره طراحی شده اند و به خصوص خود ایکس باکس وان و کینکت وسایلی اسپورت ، با ابوهت  ، بالبه های تیز و ظاهری سیاه و سفید به نظر می رسد.خود xbox و kinect کاملا استادانه طراحی شده اند .به طوری که بخشی از خانه به نظر می رسند و دیگر احتیاجی به تغییر دکور خانه نیست فقط کافی است آن ها را در بخشی از خانه قرار دهید خودشان شروع به جلوه گری و درخشیدن می کنند.این ایکس باکس به طرز مهیبی بزرگ و زیباست البته چند سانتی متر از قبلی بزرگ تر است .

نام xbox one یک شروع تازه برای نسل جدید کنسول هاست که فرامین ما را از آن دسته تقریبا باستانی دیگر منتقل نمی کند و در مرکز همه ی کارها کینکت قرار دارد که با حرکات و گفتار ما همه چیز را کنترل می کند .

سرگرمی خانگی(Home entertainment)

kinetic-family

مایکروسافت وعده داده است که xbox جدید یک راه مناسب تر برای ارتباط با تلویزیون ، سرگرمی و تفریح و بازی است و همه ی آن ها در یک وسیله اتفاق می افتد شما با گفتن “XBOX ,on” در زمانی که این وسیله خاموش است می توانید آن را روشن کنید و کنترل همه چیز را در دست بگیرید و تلویزیون ، سرگرمی و تفریح ، بازی و اینترنت را به هم گره بزنید .

ولی این ها چگونه اتفاق می افتد؟

وشما هنگامی که تلویزیون می بینید در گوشه ای از تصویر می توانید رابط کاربری ایکس باکس را داشته باشید و همراه با دیدن سریال مورد علاقتون وبگردی کنید و هنگامی که بازی فوتبال را می بینید اطلاعات بازی کنان و بازی را در گوشه تصویر ببینید و یا با گفت “watch on NBC” برنامه های شبکه NBC را در آن روز را ببینید.

xbox one_LB_4404_LB_4436xbox-one

و همه ی این ها با فرامین صوتی رخ می دهد.و حالا  می توان گفت google tv یکی از رقبای xbox در ضمینه ی تلویزیون است. شاهکار MICROSOFT فرامین صوتی را با هم ترکیب کرده تا شما در حالی که چای می خورید و یک بازی فوتبال تماشا می کنید در یک کنفرانس تصویری با اسکایپ شرکت می کنید و یا بلیت سینما رزرو می کنید و به عبارت دیگر شما با یک چیز هیجان انگیز رو به رو هستید.

مشخصات(Specs)

xbox one

در زیر کاپوت ایکس باکس وان چیز های جالبی وجود دارد یک پردازش گر ۸ هسته ای ،گرافیک ساخت آی ام دی ،۵ میلیون ترانزیستور و ۸ گیگ رم و در کنار همه ی این ها ۳ سیستم عامل قرار دارد ۱-هسته ویندوز ۲- ایکس باکس او اس ۳-سیستم عاملی که این دو را به هم ربط می دهد و بین این دو سوییچ می کند.

کینکت جدید(New Kinect)

-microsoft-xbox-one

کینکت جدید همراه ایکس باکس وان می آید که کاملا بهبود یافته و باز طراحی شده است کینکت یک دوربین ۱۰۸۰p دارد که برای برقراری ارتباط از از طریق اسکایپ و خواندن و پیاده سازی حرکات شما عینا در بازی است.حتی این دوربین ضربان قلب شما را هم می تواند بفهمد.مایکروسافت می گوید تکنولوژی های بکار رفته در این وسیله در سطح صنایع هوا و فضا است .

دسته بازی(New controller)

5-microsoft-xbox-one

دسته بازی دوباره طراحی شده و ergonomic آن خیلی بهتر شده و باتری یکپارچه جای باتری های قبلی را گرفته هر دکمه و اهرم در ایکس باکس جدید عکس العمل خود را با ویبره ای جداگانه به کاربر نشان می دهد.

شیشه هوشمند(SmartGlass)

Smart-glass

این فناوری ما این امکان را می دهد که ایکس باکس و بازی های آن را از طریق  تبلت ها و تلفن های مبتنی بر سیستم عامل های مایکروسافت  کنترل کنیم .

باید ببینیم مایکروسافت می تواند رتبه اول خود را در دنیای بازی حفظ کند یا نه؟ ولی با توجه به ضعف سونی در زمینه نرم افزار بعید است سونی بتواند مایکروسافت را بگیرد

Digg This
Reddit This
Stumble Now!
Buzz This
Vote on DZone
Share on Facebook
Bookmark this on Delicious
Kick It on DotNetKicks.com
Shout it
Share on LinkedIn
Bookmark this on Technorati
Post on Twitter
Google Buzz (aka. Google Reader)

یک دیدگاه

نظر خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *