چگونه یک زبان برنامه نویسی انتخاب کنیم

چگونه یک زبان برنامه نویسی مناسب انتخاب کنیم

چگونه یک زبان برنامه نویسی انتخاب کنیم

هر توسعه دهنده وب و هر کسی که با پروژه های علمی و تکنیکی سر و کار دارد ممکن است توسط گوناگونی زبان های برنامه نویسی ناامید یا گیج شود.هر پروژه به زبان برنامه نویسی خودش نیاز دارد اما بعضی کارشناسان روش جامعی را گسترش داده اند که انتخاب های ما را محدود تر می کند.در اینجا تعدادی از عمومی ترین راه هایی که به وسیله آنها می توانید استفاده کنید تا یک زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید آمده است.

گام صفرم: ببینید در چه زمینه کاری می خواهید کار کنید زیرا هر زمینه ای زبان مخصوص خود را دارد زمینه های مختلفی است مانند شبکه ، پردازش متن ، محاسبات ریاضی و…

گام اول . کشف کنید چه چیز برای تیم کار می کند: در بسیاری از موارد برنامه نویسان قسمتی از یک تیم هستند که روی یک پروژه کار می کنند . زبانی را انتخاب کنید که اغلب کارکنان و اعضای تیم را با سلیقه های مختلف پشتیبانی کند.

گام دوم . سهولت استفاده  و یادگیری زبان برنامه نویسی را در نظر بگیرید

گام سوم . دسترسی به ابزار هایی که برای استفاده از تمام پتانسیل زبان برنامه نویسی است را ارزیابی کنید.مثالا بعضی زبان ها برای نوشتن برنامه های بسیار سنگین هستند و احتیاج به سخت افزار گران دارند یا بعضی زبان ها برای برنامه نویسی خطوط انتقال گاز ، نفت  و برق است و احتیاج به سخت افزار های خاصی برای تست است و شاید دسترسی به کلاس های آموزشی آن نداشته باشید شما باید تمام شاید ها را در نظر بگیرید.

گام چهارم . نگاهی به رایانه هایتان بندازید : بعضی از زبان های برنامه نویسی با سخت افزار ها و  پلتفرم های خاصی بهتر کار می کنند.

گام پنجم :به آسانی برنامه نویسی سمت سرور و سمت مشتری توجه کنید و ببینید بیشتر برنامه نویسی سمت سرور در زمینه کاری شما  است یا مشتری و زبانی مناسب آن انتخاب کنید.

گام ششم: مسایل مربوط به دسترسی ها و مباحث امنیتی زبان برنامه نویسی را که انتخاب می کنید در نظر بگیرید.

گام هفتم :به جامعه استفاده کنندگان از یک زبان دقت کنید:نگاه کردن به جامعه ی استفاده کننده از یک زبان اطلاعات زیادی به ما می دهد مثالا اگر به جامعه زبان سی و سی پلاس پلاس توجه کنید به بالا بودن میانگین سن  آن ها پی می برید (خودمونیم پیرمرد ها هنوز زنده اند ).

 

 

Digg This
Reddit This
Stumble Now!
Buzz This
Vote on DZone
Share on Facebook
Bookmark this on Delicious
Kick It on DotNetKicks.com
Shout it
Share on LinkedIn
Bookmark this on Technorati
Post on Twitter
Google Buzz (aka. Google Reader)

۷ comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *