درباره ی ما

نویسندگان وبسایت:

فرهاد دلیرانی

IMG_۲۰۱۴۰۸۰۶_۱۷۴۷۴۷

فرهاد دلیرانی ( Farhad Dalirani ) هستم، در دانشگاه بوعلی سینای همدان رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار می خوانم  و دبیرستان هم سمپاد بروجرد بودم از همان جا برنامه نویسی را با پاسکال و کیوبیسیک یاد گرفتم و با مبانی الگوریتم آشنا شدم . علاقه زیادی به ریاضی به خصوص نظریه ی اعداد دارم خودم تفریحی ریاضی مطالعه می کنم اگر فرصت پیش بیاد حتما در دانشگاه یکی از رشته های ریاضی را می خوانم . علم کامپیوتر بیشتر ریاضی است ولی ابزار آن برنامه نویسی است (مانند نجوم و تلسکوپ در آن) به همین دلیل به برنامه نویسی بسیار علاقه دارم . چندتایی زبان برنامه نویسی بلدم ولی چیزی هایی که از همه بیشتر استفاده می کنم سی پلاس پلاس و جاوا اسکریپت است.علاقه ام به برنامه نویسی الگوریتمی ، محاسباتی و هوش مصنوعی از برنامه نویسی های دیگر که هدف در آن ها الگوریتمی نیست و فقط پیاده سازی است  خیلی بیشتر است.

به حکیم فردوسی و خیام هم علاقه ی خاصی دارم!

در کتاب “دانشنامه خیامی” چاپ اول ۱۳۷۷ از انتشارات “علم و هنر” و “صدای معاصر” صفحه ۲۱ مطلب زیر  وجود دارد که پاسخ حکیم عمر خیام نیشابوری در عهد “ملکشاه کی” (فرمانروای سلجوقی) به خواجه ی بزرگ کاشانی است بدین گفتار : «هزار سال آسمان و اختران را در مدار و سیر به شیب و بالا جان باید کندن  تا از این آسیابک ، دانه یی چون عمر خیام بیرون افتد و از این هفت شهر پای بالا و هفت دیه سرنشیب  یک قافله سالار دانش چون من درآید» . چنانچه در گفتار حکیم خیام نیشابوری نیز دیده می شود آمدن حکما امری طبیعی نیست و به قول سعدی شیرازی : صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را — تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید

هر چیزی که دور همی و شاد بودن توش باشه را دوست دارم مثل انواع مسابقه های برنامه نویسی. در Open Mind ما با هم برنامه نویسی می کنیم و کلی مطالب جدید به هم یاد خواهیم داد.در ضمن هر سوالی و نظری هم داشتید ایمیل کنید یا در نظرات بیان کنید .

Email:                  farhad-dalirani@outlook.com

LinkedIn profileir.linkedin.com/pub/farhad-dalirani/82/496/538

QUORA :              http://www.quora.com/Farhad-Dalirani

-امیررضا نجفی

– احمدرضا شمس

– محمد جمالی دوگاهه

Digg This
Reddit This
Stumble Now!
Buzz This
Vote on DZone
Share on Facebook
Bookmark this on Delicious
Kick It on DotNetKicks.com
Shout it
Share on LinkedIn
Bookmark this on Technorati
Post on Twitter
Google Buzz (aka. Google Reader)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *